Постачання електричної енергії Споживачу здійснюється, якщо:

  1. об’єкт Споживача підключений до мереж оператора системи у встановленому законодавством порядку;
  2. електропостачальник за договором з оператором системи отримав доступ до мереж та можливість продажу електричної енергії на території діяльності оператора системи;
  3. за усіма точками комерційного обліку на об’єкті (об’єктах) споживача, за якими здійснюється (планується) постачання електричної енергії, укладено договір з постачальником послуг комерційного обліку про надання послуг комерційного обліку електричної енергії;
  4. відсутній факт припинення/призупинення постачання електричної енергії або надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії у випадках, передбачених законодавством у сфері енергетики;
  5. відсутня прострочена заборгованість за договорами про постачання електричної енергії або про надання послуг системи розподілу/передачі.
  6. у споживача наявний діючий та підписаний договір на постачання електроенергії з ТОВ "Центральна газова компанія".

Споживачі електричної енергії зобов’язані оплачувати в повному обсязі витрачений електрику. Для цього вони повинні передати показання лічильника електроенергії в відповідну інстанцію або ж виконати самостійний розрахунок енергоспоживання.

 

Зняття показників:

Як зняти показання з електролічильників індукційного типу:

Прилади індукційного типу оснащені блоком колесом, розміщеним під рамкою з цифрами. Ці дані необхідні для виконання розрахунків і передачі показань. Від моделі пристрою і кількості цифрових значень залежить, які показання лічильників електроенергії потрібно передавати.

Найчастіше табло лічильників індукційного типу відображає від 5 до 7 цифр. Остання цифра виділяється із загального числа за рахунок різниці в розмірі, кольорі або виділення коми. У рідкісних випадках можуть бути виділені два останніх числа.

При знятті показань лічильника електроенергії не враховуються числові значення, що йдуть після коми. Ці дані відображають соті і десяті частки кіловата, тому до уваги не беруться.

Зверніть увагу! Існують модифікації пристроїв, де кома або інший вид виділення відсутня. У такій ситуації для проведення розрахунків беруться всі числові значення, відображені на табло, в іншому випадку виникнуть розбіжності в оплаті, які все одно доведеться покривати.

Як правильно знімати показання лічильника електроенергії.

Після установки або заміни електролічильника в приватному будинку або квартирі власнику видається акт, який підтверджує правильне проведення даної процедури. У документі фіксуються початкові цифрові значення. Щоб зняти дані з агрегату, потрібно перенести на папір все числа, які відображаються приладом на даний момент, не враховуючи цифри після коми. Також не беруться до уваги нулі, що стоять до першого значущого числа, тобто 1 і більше.

Для проведення розрахунків знадобляться дані по попереднього місяця. У перший місяць після установки устаткування ці цифри беруться з акту. Далі доведеться вести журнал обліку або зберігати всі квитанції, щоб фіксувати показники.

Як розрахувати оплату за даними показань лічильників електроенергії

Суму для оплати рахунків за електроенергію можна розрахувати самостійно. Для цього потрібно від попередніх свідчень відняти останні дані. В результаті вийде кількість електричної енергії, витрачений за останній відрізок часу. Залишиться тільки помножити його на діючий тариф.

Зверніть увагу! Іноді лічильники автоматично обнуляються. Спеціально для таких випадків передбачена особлива система підрахунків.

При обнулення лічильників свідчення переписуються з урахуванням всіх нулів, а на початку номера ставиться «1». Однак значення після коми брати до уваги не потрібно. Наприклад, якщо на лічильнику відображається 00001,7 кВт, потрібно переписати це значення як 100001. З цього показника віднімаються попередні свідчення, а результат множиться на тариф. Цей метод підрахунків використовується один раз, після чого зняття показань здійснюється за звичайною системою – без попередніх нулів і додаткової «1».

Як знімаються показання лічильників електроенергії з електронних приладів

Електронні моделі лічильників укомплектовані чи не механічними дисками з цифрами, а електронним табло. Крім витрачених кіловат на ньому можуть відображатися також інші дані, наприклад, термін його служби, дата і т.п. Найчастіше зміна показників здійснюється кілька разів на хвилину. Якщо прилад веде облік по зонам, він по черзі відображає дані по кожній з них.

Як зняти показання лічильників електроенергії день-ніч (два варіанти):

  1. Дочекатися, поки табло відобразить необхідну інформацію.
  2. Отримати дані, натиснувши кнопку «Введення». Іноді, щоб отримати необхідну інформацію, потрібно зробити це кілька разів. Числові значення на табло маркуються певними позначками, щоб їх було легше розрізнити: T1, T3, T2, T4, TOTAL.

Коли дані отримані, вони заносяться в квитанцію і розрахунки виконуються за схемою, описаною раніше, або передаються у відповідну інстанцію. В електронних приладах цифри після коми також не враховуються.

Як зняти показання лічильника електроенергії Меркурій 200

Лічильники Меркурій представлені на ринку Однотарифні і багатотарифними моделями. Пристрої з одним тарифом маркуються так – 200.00, у багатотарифних моделей після точки стоять цифрові значення, наприклад, 200.01, 200.03 або 200.02. Серед них зустрічаються електролічильники з пультом управління і різною кількістю зон.

Зверніть увагу! Незалежно від модифікації, показання з приладів знімаються за єдиною схемою. Різниця полягає лише в кількості натискань кнопки «Введення».

В електролічильника Меркурій 200 по черзі відображаються наступні дані:

  • час;
  • дата;
  • тарифікація по зонам.

Першим відображається показник часу в звичайній тарифній зоні. Секунди, хвилини і годинник відображаються вище. Через кілька секунд дані змінюються датою в стандартному вигляді: число, місяць і рік.

Після цього на табло виводяться додаткові тарифи. Зліва у верхньому куточку показується маркування. Кожен з наявних тарифів відображається по черзі. У цей час можна переписувати числові дані по кіловат без чисел після коми.

Залежно від того, які налаштування приладу, числові показання на табло лічильника змінюються кожні 5-10 секунд. Цього часу достатньо для того, щоб переписати дані. Якщо ж це зробити не вийшло, перемикання тарифів можна здійснити вручну за рахунок кнопки «Введення». Для розрахунків потрібно буде підрахувати кількість витраченого електрики (кВт) по кожній зоні, помножити на відповідний тариф, а результати підсумувати між собою.

Як зняти показання лічильника електроенергії Меркурій 230

Обліковий прилад Меркурій 230 відноситься до категорії трифазних лічильників. Підрахунок електрики здійснюється в рамках декількох тарифів. На екран пристрою виводяться облікові дані, що відповідають певному тарифу.

Зверніть увагу! Трифазний електролічильник влаштований таким чином, що на його дисплеї виводяться 4 цифри. Якщо на 2-х з цих цифр є маркування Т2 або Т1, значить прилад працює по багатотарифний системі оплати.

Зонування тарифів:

  • маркуванням Т2 позначається нічна зона;
  • значення Т1 свідчить, що на екрані пікова зона;
  • для позначення напівпіковій зони використовується маркування Т3.

Тому перед тим як зняти показання трифазних лічильників електроенергії і приступити до розрахунків, необхідно врахувати всі показники:

  • піктограми тарифів з маркуванням по зонам;
  • цифрове значення, яке відображає кількість спожитої електрики;
  • піктограми фаз.

У трехтарифного лічильника електроенергії є одна особливість. Щоб домогтися вірних розрахунків, потрібні свідчення по всіх тарифами за попередній місяць і дані на момент обчислення. З’ясувавши різницю між цими значеннями, можна отримати кількість спожитої енергії по кожному тарифу за останній місяць. Залишиться лише з’ясувати оплату по кожній зоні з урахуванням відповідної для неї тарифікації і підсумувати отримані значення.

Як зняти показання з електронних лічильників електроенергії Енергоміра

Електролічильники Енергоміра бувають різних модифікацій. Зустрічаються багатотарифні прилади. Обчислення за ними здійснюються аналогічним способом, який був описаний раніше.

Ціна лічильників день-ніч відносно невисока. Тому багато власників квартир встановлюють в своєму будинку саме такі облікові прилади. Різниця між подібними пристроями полягає в конструкційних особливостях. Залежно від того, яка модифікація лічильника встановлено, змінюється кількість кнопок. А кнопка, призначена для перегляду цифрових даних, має іншу назву – «ПРСМ».

Самих кнопок може бути кілька, як правило, 2 або 3. При натисканні на табло виводяться дані по кожній тарифній зоні. В іншому якихось серйозних відмінностей немає, тому вже не має значення, чи вважатиме за краще власник квартири купити лічильник електроенергії трифазного типу або ж захоче встановити прилад день-ніч.

Зверніть увагу! Електролічильники Нева, Енергоміра і Меркурій 230, 234, 201, 200 відносяться до приладів сучасного покоління. Моделі нового зразка мають схожий пристрій, тому схема знять показань у них однакова.

Багато в чому прилади нового зразка перевершують старі моделі. Однак їх головним недоліком є ​​вартість. Ціна електролічильників день-ніч і трифазних приладів значно вище. Те ж саме стосується багатотарифних приладів з поділом на кілька зон.

Зрозуміло, можна купити лічильник електроенергії однофазного типу, який обійдеться дешевше. Висока вартість багатотарифних облікових приладів обумовлена ​​їх більш широким функціоналом, що дозволяє економити на оплаті електрики, розмежовуючи тарифікацію по зонам.

Для більш обширної інформації можна скористатись Кодексом комерційного обліку електричної енергії, затвердженого Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 http://www.nerc.gov.ua/?id=31799

 

Якість електричної енергії

Якість електричної енергії – це сукупність властивостей електричної енергії відповідно до встановлених стандартів, які визначають ступінь її придатності для використання за призначення.

Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 (далі – КСР), параметри якості електроенергії в точках приєднання споживачів в нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності» (далі – ДСТУ EN 50160:2014).

Основні показники якості електричної енергії визначені у пунктах 11.4.7 – 11.4.12 глави 11.4 розділу XІ Кодексу систем розподілу

 

Порядок відключення/відновленння

Електропостачальником за умови попередження споживача не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня відключення у разі:

заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію відповідно до умов договору з електропостачальником;

недопущення уповноважених представників електропостачальника до розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території споживача.

Для споживача, який у встановленому законодавством порядку визнаний банкрутом, припинення повністю або частково постачання електричної енергії у зв’язку з відповідною заборгованістю здійснюється без попередження у разі наявності від’ємного сальдо на особовому рахунку згідно з показаннями засобу комерційного обліку, крім випадків, коли такий споживач, щодо якого в установленому порядку вживаються заходи для запобігання банкрутству, здійснює своєчасний розрахунок поточної плати за спожиту електричну енергію, а погашення його заборгованості включено до заходів щодо забезпечення вимог кредиторів.

Попередження про припинення повністю або частково постачання (розподілу або передачі) електричної енергії оформлюється після встановлення факту наявності підстав для вчинення вказаних дій та надається споживачу окремим письмовим повідомленням, у якому зазначаються підстава, дата і час, з якого електропостачання буде повністю або частково припинено, прізвище, ім’я, по батькові, підпис відповідальної особи, якою оформлено попередження.

Датою отримання таких попереджень буде вважатися дата їх особистого вручення, що підтверджується підписом одержувача та/або реєстрацією вхідної кореспонденції, або третій календарний день від дати отримання поштовим відділенням зв’язку, в якому обслуговується одержувач (у разі направлення поштою рекомендованим листом).

Попередження про припинення постачання електричної енергії може надаватись споживачу в інший спосіб, передбачений договором з електропостачальником

Якщо підставою для припинення постачання електричної енергії є заборгованість споживача перед відповідним учасником роздрібного ринку, у попередженні про припинення постачання електричної енергії додатково зазначається сума заборгованості за відповідним договором та період, за який ця заборгованість виникла.

У разі усунення споживачем в установлений строк порушень, що завчасно (до дня відключення) підтверджується належним чином, постачання електричної енергії споживачу не припиняється.

Оператор системи протягом одного робочого дня після надання споживачу попередження про припинення електроживлення повідомляє про це електропостачальника споживача та адміністратора комерційного обліку. У разі отримання оператором системи від електропостачальника звернення щодо відключення електроустановки споживача оператор системи має повідомити адміністратора комерційного обліку про отримання відповідного звернення протягом дня його отримання.

Відновлення електроживлення електроустановок споживача, електроживлення яких було припинено з підстав, здійснюється оператором системи у порядку, визначеному Кодексом системи передачі та Кодексом систем розподілу, протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів у сільській місцевості після отримання від ініціатора відключення інформації про усунення споживачем порушень, що підтверджується відповідним документом учасника ринку, на вимогу якого здійснювалося припинення електроживлення. Про усунення причин відключення ініціатор такого відключення повідомляє оператора системи в день отримання такої інформації.

Витрати оператора системи на здійснення робіт з припинення та відновлення електроживлення електроустановки споживача (повторне підключення електроустановки) покриваються за рахунок коштів ініціатора здійснення цих робіт, які відшкодовуються йому споживачем, якщо припинення постачання (розподілу або передачі) електричної енергії споживачу здійснювалося у встановленому цими Правилами порядку.

Наші контакти

Юридична адреса: 18001, Черкаська область,  місто Черкаси, вул. Гоголя 137

Фактична адреса: 18001, Черкаська область,  місто Черкаси, вул. Гоголя 137

Тел.: 063-566-15-54

e-mail: c-gas@ukr.net

Графік роботи

пн-чт – 8:30-17:30,
пт – 8:30-16:30

сб-нд вихідні

Види діяльності

Діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами;
Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами (основний);
Роздрібна торгівля пальним;
Розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи;
Торгівля газом через місцеві (локальні) трубопроводи;
Торгівля електроенергією (основний);
Розподілення електроенергії;

© 2017 c-gas.com.ua. All Rights Reserved.
створення сайту -